Chirurgia stomatologiczna

Home / Chirurgia stomatologiczna

Dlaczego warto korzystać z zabiegów chirurgicznych w OptimDent?

Leczymy trudne przypadki

Zajmujemy się usuwaniem zatrzymanych ósemek (zębów mądrości) oraz całą gamą innych zabiegów chirurgicznych m. in. implantami zębowymi, resekcje wierzchołka, podnoszenie dna zatoki.

Twój komfort to nasz priorytet

W czasie zabiegów chirurgicznych najważniejszą kwestią jest Twój komfort i dobre samopoczucie. Dbamy o to, aby atmosfera była przyjazna dla Ciebie.

Pracownia rentgenowska

Nasz gabinet wyposażony jest w pracownię rentgenowską, w związku z tym jesteśmy w stanie na miejscu wykonać pantomogram czy inne zdjęcie rentgenowskie.

Doświadczeni stomatolodzy

W naszym gabinecie do zabiegów chirurgicznych dedykowani są lekarze dentyści ściśle specjalizujący się w tej dziedzinie. Masz pewność, że trafisz na dobrą opiekę.

Zwolnienie lekarskie w razie potrzeby

Istnieje możliwość wystawienia zwolnienia lekarskiego po skomplikowanych zabiegach chirurgicznych.

Tomografia 3D

W naszym wyposażeniu znajduje się tomograf zębów umożliwiający wykonywanie trójwymiarowych zdjęć rentgenowskich, szczególnie istotnych przy implantach zębowych.

Cennik chirurgii stomatologicznej

Konsultacja chirurgiczna100
Usunięcie zęba stałego (cena zawiera znieczulenie)150-220
Usunięcie ósemki (cena zawiera znieczulenie)250
Usunięcie zęba zatrzymanego (dłutowanie)400-500
Odsłonięcie zęba z przyklejeniem zamka300-400
Hemisekcja350
Implantod 2000
Sterowana regeneracja kości (Easy Graft lub Bio Oss)1000
Podnoszenie dna zatoki szczękowej3000
Przeszczep tkanek miękkich1500-2000
Przeszczep kości3500-4000
Resekcja wierzchołka korzenia400-500
Plastyka wędzidełka150
Nacięcie ropnia/usuwanie torbieli100-200
Wycięcie kapturka dziąsłowego150
Zaopatrzenie rany50
Szycie20

Lekarze zajmujący się leczeniem chirurgicznym

Paweł Kulesza

Paweł Kulesza

Chirurgia stomatologiczna
"Zawsze staram się nadążyć za rozwojem swojej dziedziny. Moimi narzędziami są najnowsze osiągnięcia technologiczne, sprawdzone techniki zabiegowe, a także oczy, ręce oraz gromadzone doświadczenie. To wszystko pozwala mi odróżnić rzetelny postęp w stomatologii od chwilowej mody."

Najważniejsze pytania dotyczące zabiegów chirurgicznych

Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną stomatologii,  która z reguły nie kojarzy się zbyt dobrze.  Większość z nas słysząc chirurgia stomatologiczna myśli  głównie o usunięciu zębów (wyrywaniu ósemek), co nie jest prawdą. Chirurgia to dziedzina, w której zakres wchodzą również zabiegi mające na celu ocalenie zębów, pełniąc funkcje pomocnicze w innych dziedzinach stomatologii, takich jak endodoncja, protetyka, periodontologia oraz implantologia.

Dbamy o jak najwyższy komfort Pacjenta w czasie zabiegu oraz stosujemy sprawdzone środki znieczulające. Kwestie bólu w czasie zabiegu są bardzo indywidualną sprawą oraz zależą od skomplikowania procesu usuwania zęba. Z reguły ogólne opinie dot. wyrywania ósemek krążące wśród ludzi są mocno przesadzone.

  • Bezpośrednio po usunięciu zęba należy zachować bezwzględną czystość jamy ustnej
  • W celu zatamowania krwawienia zaleca się zagryzanie suchej sterylnej gazy przez około 20 minut po zabiegu
  • W czasie doby po ekstrakcji nie należy płukać ani intensywanie szczotkować okolic poddanych zabiegowi
  • Powinno się unikać wysiłku fizycznego
  • Nie wskazane jest spożywanie gorących napojów i palenie papierosów
  • W przypadku dolegliwości bólowych zaleca się zażycie ogólnodostępnego leku przeciwbólowego lub zastosowanie zimnego okładu

Jeśli ból utrzymuje się niepokojąco długo, towarzyszy mu krwawienie lub podwyższona temperatura – niezwłocznie skontaktuj się ze swoim stomatologiem!

Tak właśnie nazywamy ósemki – trzecie trzonowce, które pojawiają się zazwyczaj między 17. a 25. rokiem życia. Zęby te, są wyjątkowo problematyczne. Ze względu na swoją lokalizacje i związany z tym problem doczyszczania ich podatne są na zmiany próchnicowe. Głównym jednak problemem dotyczącym zębów mądrości jest proces ich wyrzynania. Bywa, że wyrzynają się jedynie częściowo, często w złym położeniu. Zdarza się również, że ząb nie wyrzyna się wcale, co spowodowane jest brakiem przestrzeni w łuku zębowym. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest zmniejszenie rozmiaru ludzkiej szczęki w procesie ewolucji, którą spowodowała zmiana nawyków żywieniowych. W przypadku, kiedy nie dochodzi do prawidłowego wyrżnięcia i ustawienia zęba, zaleca się leczenie chirurgiczne polegające na jego usunięciu. Konieczne jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego panoramicznego przed wykonaniem zabiegu, aby sprawdzić jego ułożenie.

Zabieg ten wykonuje się zazwyczaj w razie niepowodzenia leczenia kanałowego. W większości przypadków, pozwala na uratowanie zęba przed ekstrakcją. Polega on na usunięciu wierzchołka korzenia wraz z nieoczyszczoną i niewypełnioną częścią kanału. Aby umożliwić sobie  dostęp do wierzchołka, lekarz nacina tkanki miękkie w okolicy korzenia (dziąsło), odsłaniając kość. Następnie usuwa wierzchołek korzenia wraz z otaczającymi go, zapalnie zmienionymi, tkankami i zabezpiecza korzeń przed powtórnym powstaniem stanu zapalnego. Rana zostaje zaszyta, natomiast miejsce po usuniętej części korzenia, z czasem wypełnia się nową kością. Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co sprawia że jest bezbolesny.

W gabinecie OptimDent przed wykonaniem zabiegu pacjent kierowany jest do lekarza wykwalifikowanego w tej dziedzinie na konsultacje, podczas której przedstawiany jest plan leczenia. Pacjent informowany jest o planowanym zabiegu (o jego przebiegu, czasie trwania, cenie) oraz o możliwościach rekonstrukcji uzębienia, tak aby odtworzyć sytuację w jamie ustnej sprzed zabiegu. Wszystkie zabiegi odbywają się przy zastosowaniu najwyższej jakości środków znieczulających, umożliwiających przeprowadzenie procedur w sposób bezbolesny.