Leczenie kanałowe

Home / Leczenie kanałowe

Dlaczego warto leczyć zęby kanałowo w OptimDent?

Leczenie pod mikroskopem

Podczas leczenia kanałowego zawsze wykorzystujemy mikroskop stomatologiczny, który daje możliwość 40x powiększenia. Nie doliczamy żadnych dodatkowych opłat za wykorzystanie mikroskopu.

Leczymy trudne przypadki

Zajmujemy się najbardziej skomplikowanymi zabiegami z zakresu endodoncji tj. usuwanie złamanych narzędzi, zamykanie perforacji, odnajdywanie dodatkowych kanałów, leczenie zębów z bardzo zakrzywionymi, wąskimi kanałami

Nowoczesny sprzęt

Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt do leczenia kanałowego (m.in. Ednometr Morita, B&L SuperEndo Beta), wykonujemy na miejscu pełną diagnostykę rentgenowską (zdjęcia RTG punktowe i pantomograficzne)

Doświadczeni stomatolodzy

należymy do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego oraz ciągle uczestniczymy w wielu szkoleniach i konferencjach dot. leczenia kanałowego. Masz pewność, że trafisz na dobrą opiekę.

Oryginalne narzędzia i materiały

Używamy oryginalnych i sprawdzonych materiałów oraz narzędzi zapewniając najwyższą jakość i efektywność leczenia (leczenie zawsze odbywa się w koferdamie, używamy oryginalnych pilników endodontycznych)

Tomografia 3D

W naszym wyposażeniu znajduje się tomograf zębów umożliwiający wykonywanie zdjęć rentgenowskich 3D, dzięki którym łatwiej można odnaleźć kanały zębowe w tzw. trudnych przypadkach

Przebieg leczenia kanałowego

 Ząb z głębokim ubytkiem tkanek, sięgającym do miazgi (unerwionego centrum zęba)

Ząb z głębokim ubytkiem tkanek, sięgającym do miazgi (unerwionego centrum zęba)

Cennik leczenia kanałowego

Cena zawiera wykorzystanie mikroskopu, koferdam, nieograniczoną ilość zdjęć RVG, opracowanie i wypełnienie kanałów gorącą gutaperką.

Konsultacja endodontyczna100
Leczenie endodontyczne zęba 1 kanałowego450
Leczenie endodontyczne zęba 2 kanałowego650
Leczenie endodontyczne zęba 3 kanałowego950
Leczenie endodontyczne zęba 4 kanałowego1100
Powtórne leczenie endodontyczne zęba 1 kanałowego550
Powtórne leczenie endodontyczne zęba 2 kanałowego750
Powtórne leczenie endodontyczne zęba 3 kanałowego1100
Powtórne leczenie endodontyczne zęba 4 kanałowego1250
Usunięcie złamanego narzędzia300
Zamknięcie perforacji MTA300
Usunięcie wkładu z włókna szklanego250
Kompozytowa odbudowa zęba do leczenia kanałowego100
Odbudowa zęba po leczeniu kanałowym 220-260-290
Włókno szklane użyte do odbudowy zęba po leczeniu kanałowym400

Lekarze zajmujący się leczeniem kanałowym

Karolina Różycka-Popadiak

Karolina Różycka-Popadiak

Lekarz dentysta
"Zawsze staram się traktować innych, tak jak sama chciałabym być traktowana. Zależy mi by pacjent w trakcie wizyty czuł się komfortowo pod każdym względem i staram się zapewnić najwyższy standard leczenia. Lekarz, to dla mnie przede wszystkim człowiek i opierając się na tej zasadzie powstał OptimDent. Zachęcam do skorzystania z naszych usług"
Anna Bazydło

Anna Bazydło

Lekarz dentysta
"Zależy mi na profesjonalnym, a także pełnym zaangażowania i życzliwości podejściu do potrzeb moich Pacjentów. Uśmiech każdego z nich daje największą satysfakcję z wykonywanej pracy."
Agnieszka Poźniak

Agnieszka Poźniak

Lekarz dentysta
"Dokładam wszelkich starań żeby piękny uśmiech stał się wizytówka moich Pacjentów, a leczenie odbywało się życzliwej, przyjaznej i bezstresowej atmosferze."
Anna Mikulska

Anna Mikulska

Lekarz dentysta
"Zdaję sobie sprawę, że wielu Pacjentów odczuwa lęk przed wizytą u stomatologa, dlatego chcę leczyć również ze strachu przed dentystą. Cechuje się spokojem i staram się stworzyć podczas wizyty komfortowe i bezstresowe warunki oraz tłumaczyć każdy etap swojej pracy."

Najważniejsze pytania dotyczące leczenia kanałowego

To dział stomatologii zajmujący się ratowaniem bardzo zniszczonych zębów, zwiększając ich szansę na pozostanie w jamie ustnej jeszcze przez wiele lat. Często zdarza się, że proces próchnicowy obejmuje swoim zasięgiem centralną część zęba – miazgę, powodując jej zakażenie. Bakterie mnożą się, powodując stan zapalny, który często objawia się bólem. Aby infekcja nie rozprzestrzeniła się poza tkanki zęba, chora miazga powinna zostać z niego usunięta. W takich sytuacjach dentysta podejmuję decyzję o leczeniu kanałowym.

Podczas leczenia kanałowego wymagana jest niezwykła precyzja. Nasz gabinet wyposażony jest jeden z najlepszych dostępnych na rynku mikroskopów stomatologicznych firmy Leica, który zapewnia możliwość doskonałej diagnostyki i bardzo dużą dokładność w czasie leczenia endodontycznego. Powiększenie (nawet 40-krotne) umożliwia odnalezienie ujść kanałów niewidocznych gołym okiem. Przy użyciu mikroskopu przeprowadzamy również zabiegi polegające na usuwaniu złamanych narzędzi kanałowych oraz zamknięciu perforacji MTA u pacjentów leczonych w innym gabinecie.

Zabieg odbywa się  w znieczuleniu miejscowym, co pozwala na wykonanie go w sposób bezbolesny. W celu odizolowania zęba od śliny i zabezpieczenia jego wnętrza przed bakteriami w niej bytującymi, na ząb zakładamy specjalną gumę (tzw. koferdam). Zapewnia on również komfort pacjentowi sprawiając, że chemiczne środki przeznaczone do płukania wnętrza kanałów nie mają kontaktu z jamą ustną. Ponadto koferdam umożliwia swobodne przełykanie śliny, dodatkowo zwiększając wygodę pacjenta.  System kanałów korzeniowych, często o skomplikowanym, krętym przebiegu oczyszczamy przy pomocy narzędzi nieklowo-tytanowych. Aby leczenie kanałowe było wykonane prawidłowo, kanały muszą być oczyszczone na całej ich długości, którą określamy przy pomocy endometru (tj. precyzyjne urządzenie stomatologiczne pozwalające zmierzyć odległość do wierzchołka kanału). Tak przygotowane kanały wypełniamy specjalnym materiałem tzw. gutaperką.  Dzięki jej podgrzaniu kanały mogą być wypełnione w sposób trójwymiarowy, co zapewnia hermetyczne ich zamknięcie i zdecydowanie zwiększa szansę powodzenie leczenia.

Odpowiadając na pytanie, jednym z alternatywnych rozwiązań stosowanym zamiast leczenia kanałowego jest usunięcie zęba i zastąpienie go mostem lub implantem, które są zdecydowanie bardziej inwazyjnymi i kosztownymi zabiegami. Proszę również pamiętać, że żadne uzupełnienie protetyczne nie jest w stanie zastąpić Państwa naturalnego zęba.

Leczenie kanałowe jest leczeniem kosztownym, jednak w porównaniu do zabiegów protetycznych czy implantologicznych jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem. W naszym gabinecie staramy się jak najdokładniej oszacować koszt przed rozpoczęciem zabiegu. Często jest to utrudnione, gdyż przed rozpoczęciem leczenia nie ma 100% pewności, że dany ząb będzie posiadał przewidywaną ilość kanałów (jest to główny czynnik mający wpływ na cenę).