fbpx

Stomatologia dziecięca

Home / Stomatologia dziecięca

Dentysta dla dzieci – dlaczego OptimDent?

Doskonale wiemy, że pierwsza wizyta u stomatologa jest stresująca zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica, który go na tę wizytę przyprowadza. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wizyta u dentysty była dla dziecka miłym wspomnieniem, a w przyszłości, żeby samo o nią zabiegało. Używając dziecinnych sformowań i skojarzeń staramy się przetłumaczyć skomplikowane i specjalistyczne zagadnienia z zakresu stomatologii na język zrozumiały dla dzieci i młodzieży. Dzieci są nagradzane i motywowane do współpracy.

Pierwsza wizyta u dentysty powinna odbyć się wraz z pojawieniem się pierwszych zębów. Jest to odpowiedni moment na rozpoczęcie oswajania się dziecka z gabinetem oraz udzielenie rodzicom wskazówek na temat prawidłowej higieny zębów mlecznych oraz zaleceń dietetycznych.

Próchnica u dzieci rozwija się bardzo szybko, dlatego dziecko powinno być pod stałą kontrolą specjalisty, a wizyty kontrolne powinny odbywać się co 3-4 miesiące. Pomimo tego, że zęby mleczne wypadają, są one niezwykle ważne w rozwoju i kształtowaniu się uzębienia stałego oraz dolnych partii twarzy. Regularne wizyty u dentysty już od najmłodszych lat zaoszczędzą Twojemu dziecku i Tobie zbędnego stresu w przyszłości.

Stomatologia dzieci Warszawa

Wizyty adaptacyjne

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym jest niezwykle ważna i może mieć ogromny wpływ na późniejsze zachowanie dziecka w stosunku do dentysty. Aby zapoznać malucha z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego w pierwszej kolejności przeprowadzana jest wizyta adaptacyjna.

Współpraca z dzieckiem to priorytet

Staramy się, aby podczas wizyty dziecko było zachęcane do współpracy z lekarzem dentystą, a nie namawiane siłą. W tak młodym wieku nie warto, aby nasza pociecha zraziła się do stomatologa.

Wizyta jako nowa przygoda

Niespotykane dźwięki, nowe urządzenia oraz odczucia – to wszystko może być kolejną przygodą i zabawą dla Twojego dziecka

Dedykowani stomatolodzy

W naszym gabinecie do stomatologii dziecięcej dedykowani są lekarze dentyści ściśle specjalizujący się w tej dziedzinie. Masz pewność, że Twoje dziecko trafi na dobrą opiekę.

Cennik stomatologii dziecięcej

Dedykowani lekarze do stomatologii dziecięcej dbają, aby pierwsza wizyta u dentysty była miłym wspomnieniem, a w przyszłości dziecko samo o nią zabiegało. Nie wykonujemy zabiegów na siłę.
Wizyta adaptacyjna dziecka200
Wypełnienie kompozytowe (zwykłe lub kolorowe) w zębie mlecznym280
Usunięcie zęba mlecznego270

Lekarze dentyści dedykowani do stomatologii dziecięcej

Magdalena Prokop-Gorgul

Magdalena Prokop-Gorgul

Lekarz dentysta
"Z radością podejmuję się kolejnych wyzwań od odbudowy pojedynczego zęba do projektowania pięknego uśmiechu."
Aleksandra Kulesza

Aleksandra Kulesza

Lekarz dentysta
"Proponuję nowoczesne standardy w stomatologii oraz cenię bezpieczeństwo i komfort leczenia."

Najważniejsze pytania dotyczące stomatologii dziecięcej

Lakowanie – to zabieg polegający na uszczelnieniu bruzd materiałem stomatologicznym – lakiem. Pozwala zmniejszyć ryzyko pojawienia się próchnicy, hamuje rozwój bakterii. Lakowanie przeprowadza się na zębach przedtrzonowych i trzonowych, które ze względu na swoją anatomiczną budowę są bardziej narażone na powstanie próchnicy. Bardzo ważne jest, aby zabieg został wykonany jak najszybciej po pojawieniu się zęba w jamie ustnej, gdy nie rozwinie się próchnica.

Lakierowanie – to zabieg polegający na pokryciu zębów cienką warstwą preparatu zawierającego w swoim składzie fluor. Lakier nakładany jest na oczyszczoną powierzchnię zębów. Po zabiegu należy przez 2 godziny powstrzymywać się od jedzenia i picia.

Zęby mleczne to pierwsze zęby pojawiające się w jamie ustnej. Pełnią szereg ważnych funkcji m.in umożliwiają prawidłowy rozwój zgryzu, chronią przed nieprawidłowym wyrżnięciem się zębów stałych. Ważne jest dbanie o ich higienę już od samego początku, ponieważ próchnica w zębach mlecznych atakuje nowo pojawiające się zęby stałe, których szkliwo jest bardzo podatne na bakterie.

Kolorowe wypełnienia są tak samo trwałe jak klasyczne plomby. Dzięki swoim wysokim właściwościom fizycznym oraz chemicznym zapewniają trwałość. Podobnie jak naturalne kompozytowe plomby są utwardzane światłem. Dodatkowo motywują dzieci do dbania o higienę jamy ustnej, ponieważ chcą się nimi pochwalić rówieśnikom.

  • w przypadku dzieci, które nie posiadają jeszcze własnych zębów, po każdym karmieniu należy przetrzeć jamę ustną zwilżonym gazikiem, pozwoli to na usunięcie bakterii
  • gdy dziecko już posiada zęby, należy o nie dbać szczotkując najpierw szczoteczką o miękkim włosiu z minimalną ilością pasty (wielkości ziarna groszku).\
  • do higieny jamy ustnej oprócz szczoteczki, należy stopniowo wprowadzać umiejętność nitkowania zębów
  • do 9 roku życia dorośli powinni kontrolować zabieg czyszczenia zębów, ponieważ istotne jest wyrobienie w dziecku prawidłowych nawyków dbania o higienę jamy ustnej
  • należy zgłaszać się na regularne wizyty kontrolne co pół roku do lekarza stomatologa.
Call Now Button