fbpx

Kompleksowe leczenie stomatologiczne

Home / Kompleksowe leczenie stomatologiczne

Dlaczego warto podjąć leczenie kompleksowe w OptimDent?

PROFESJONALNE PODEJŚCIE

Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie, dobieramy odpowiednie leczenie, które wykonywane jest z najwyższą starannością przy pomocy materiałów bardzo wysokiej klasy.

KOMPLET SPECJALISTÓW

Posiadamy lekarzy z każdej dziedziny stomatologii, dzięki czemu każdą konsultacje i leczenie możesz odbyć na miejscu bez potrzeby odwiedzania innych gabinetów.

PEŁNA DIAGNOSTYKA

Najnowocześniejsza aparatura do diagnostyki obrazowej to klucz do postawienia trafnej diagnozy. Na wyposażeniu gabinetu znajduje się aparat rentgenowski Kodak 9000 3D, jeden z najlepszych na rynku.

WSPÓLNE PLANOWANIE LECZENIA

Wszyscy nasi lekarze spotykają się regularnie w pełnym gronie w celu zaplanowania leczenia Pacjentów. Dzięki temu plan leczenia, który powstaje, jest szczegółowy i  uwzględnia niezbędne procedury z zakresu wszystkich dziedzin stomatologii.

NAJNOWOCZEŚNIEJSZE TECHNIKI

Dzięki nieustannym szkoleniom, lekarze są na bieżąco z najnowszymi technikami wszystkich dziedzin stomatologii co pozwala na wdrażanie coraz lepszych metod leczenia.

TROSKLIWY ZESPÓŁ ASYSTENTEK

Podczas każdej wizyty lekarskiej o Pacjentów dbają asystentki stomatologiczne, które zawsze troszczą się o ich  komfort oraz dobre samopoczucie.

W OptimDent zdrowie Pacjenta jest dla nas najważniejsze, w związku z tym mając na uwadze cały organizm człowieka oraz jego dobro, skupiamy się nie tylko na zębach lecz na całej jamie ustnej oraz powiązanych z nią strukturach.

Najważniejsze pytania dotyczące leczenia kompleksowego

Większość pacjentów wymaga leczenia kompleksowego, czyli ingerencji więcej niż jednego czy dwóch lekarzy. W OptimDent kładziemy na to bardzo duży nacisk. Leczenie zachowawcze, endodontyczne, chirurgiczne, implantologiczne, protetyczne, ortodontyczne i periodontologiczne oraz pełna diagnostyka odbywa się w jednym miejscu dzięki aktywnej współpracy wszystkich specjalistów. Z racji tego, że nie da się być ekspertem we wszystkim, każdy z naszych lekarzy zajmuje się inną dziedziną stomatologii i jest w tym niekwestionowanym ekspertem.  Leczenie kompleksowe daje nam możliwość osiągnięcia przewidywanych i  długotrwałych efektów leczenia.

Na podstawie przeglądu jamy ustnej, diagnostyki zdjęć rentgenowskich, informacji z wywiadu lekarskiego oraz rozmowy na temat oczekiwań,  Pacjent otrzymuje informacje na temat stanu jamy ustnej. Wywiad lekarski, to część wizyty, której poświęcamy dużo uwagi, ze względu na to, że dostarcza nam niezbędnych informacji, nierzadko ukierunkowujących dalsze leczenie.

Jeżeli jest konieczność kompleksowego leczenia a Pacjent jest zainteresowany otrzymaniem informacji na temat możliwych rozwiązań, wykonywane są modele diagnostyczne (modele gipsowe odwzorowujące sytuację w jamie ustnej) oraz niezbędne zdjęcia aparatem fotograficznym.
Po wykonaniu modeli oraz zdjęć specjaliści OptimDent spotykają się by dokładnie przeanalizować sytuację Pacjenta i stworzyć optymalny dla Niego plan leczenia. Dzięki temu Pacjent nie musi odwiedzać każdego specjalisty z osobna, co znacznie skraca czas leczenia. 

Przed podjęciem przez Pacjenta decyzji  o kompleksowym leczeniu, nasi lekarze wykonują wax-up oraz mock-up. Celem tego jest zwizualizowanie Pacjentowi ostatecznego efektu leczenia. Wax-up wykonywany jest przez pracownię protetyczną. Polega na woskowaniu modeli gipsowych zębów Pacjenta, co daje możliwość zmiany ich kształtu oraz wielkości w oparciu o sugestie Pacjenta. W celu przeniesienia woskowej wizualizacji do ust Pacjenta wykonywany jest mock-up. Na jego podstawie można zobaczyć bardzo zbliżony do ostatecznego efekt leczenia, jeszcze przed jego rozpoczęciem. W celu lepszej komunikacji z Pacjentem oraz pracownią protetyczną możliwe jest wykonanie graficznej wizualizacji uśmiechu, czyli Digital Smile Design. W przeznaczonym do tego programie wykonywany jest projekt kształtu, wielkości oraz koloru zębów. Wszystkie wyżej wymienione procedury wykonywane są w celu osiągnięcia najlepszych efektów leczenia oraz sprostania oczekiwaniom Pacjenta.

Do planowania oraz pełnej diagnostyki lekarze OptimDent przykładają bardzo dużą wagę, gdyż sam plan stanowi bardzo ważny, niezbędny fundament każdego leczenia. Takie podejście to coś, co zdecydowanie wyróżnia nas spośród innych. Przed podjęciem stosownych procedur Pacjent informowany jest o przybliżonych kosztach oraz o czasie realizacji, co daje możliwość zaplanowania swojego czasu oraz wydatków.

Jeżeli chciałbyś abyśmy zaopiekowali się Tobą i zaplanowali Twoje leczenie, skontaktuj się z nami i poinformuj o tym nasze recepcjonistki.

Lekarze zajmujący się leczeniem kompleksowym

Maciej Wiśniewski

Maciej Wiśniewski

Lekarz dentysta
"Począwszy od pierwszej wizyty staram się stworzyć w gabinecie miłą atmosferę, by Pacjent czuł się swobodnie i komfortowo, a po obejrzeniu efektów leczenia wiedział, że znajduje się pod profesjonalną opieką."
Anna Bazydło

Anna Bazydło

Lekarz dentysta
"Zależy mi na profesjonalnym, a także pełnym zaangażowania i życzliwości podejściu do potrzeb moich Pacjentów. Uśmiech każdego z nich daje największą satysfakcję z wykonywanej pracy."
Agnieszka Poźniak

Agnieszka Poźniak

Lekarz dentysta
"Dokładam wszelkich starań żeby piękny uśmiech stał się wizytówka moich Pacjentów, a leczenie odbywało się życzliwej, przyjaznej i bezstresowej atmosferze."
Konrad Boblewski

Konrad Boblewski

Specjalista protetyki
"W pracy wsłuchuje się w potrzeby Pacjentów - razem kreujemy nowy uśmiech. Dzisiaj oznacza to poprawę wizerunku, samooceny i komfortu życia. Stawiam na jakość i gromadzone doświadczenie."

Cennik leczenia kompleksowego

Przedstawienie kompleksowego planu leczenia200
Modele diagnostyczne + zdjęcia fotograficzne150
DSD wizualizacja na zdjęciach pacjenta0
Artykulacja z łukiem twarzowym200
Deprogramator650
Rejestracja centralnego zwarcia na wzornikach300
Rejestracja z użyciem DFA250
Wax-up (dwa łuki)2500
Mock-up wizualizacja pracy w ustach pacjenta 350
Ekwilibracja300
Call Now Button