fbpx

Implanty

Home / Implanty

Implanty zębowe – dlaczego OptimDent Warszawa?

SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA

Podczas leczenia zawsze wykorzystujemy implanty renomowanych firm

Logo Implanty

DOŚWIADCZENI LEKARZE

Zabiegi implantologiczne przeprowadzane są przez dentystów specjalizujących się w tej dziedzinie, dlatego możesz być pewien, że jesteś pod fachową opieką.

PRACOWNIA RENTGENOWSKA

Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny, w tym tomografię komputerową CBCT służącą do prawidłowego zaplanowania implantacji. Rentgen wynonywany jest na miejscu w czasie konsultacji.

WSPÓLNE PLANOWANIE LECZENIA

Jako jeden z nielicznych gabinetów zajmujemy się kompleksowym leczeniem zębów. Patrzymy na Twoją sytuację całościowo, wspólnie z innymi lekarzami ustalamy najbardziej odpowiedni plan leczenia

NAJNOWOCZEŚNIEJSZE TECHNIKI

Dzięki nieustannym szkoleniom, lekarze są na bieżąco z najnowszymi technikami wszystkich dziedzin stomatologii co pozwala na wdrażanie coraz lepszych metod leczenia.

TROSKLIWY ZESPÓŁ ASYSTENTEK

Zapewniamy pełną opiekę w czasie przygotowania do zabiegu jak również po jego wykonaniu.

Co to jest implant? Jak wygląda?

Implantologia to nowoczesna i ciągle rozwijająca się dziedzina stomatologii, która pozwala na odbudowę braków zębowych za pomocą implantów. Jest ona alternatywą dla dotychczasowego leczenia chirurgiczno-protetycznego odtwarzającego braki zębowe za pomocą mostów lub protez częściowych.

Implant to niewielka śruba wykonana z tytanu, która jest umieszczana w kości. Tytan jest materiałem biozgodnym i biokompatybilnym z tkankami jamy ustnej tzn. nie powoduje alergii.

Implant składa się z 3 części:

 • tytanowej śruby, która jest wprowadzana w kość wyrostka zębodołowego (imituje korzeń zęba)
 • łącznika, który łączy tytanową śrubę z koroną protetyczną
 • korony protetycznej, która imituje część koronową zęba
Implanty Warszawa

 

Za pomocą implantu możemy odbudować zarówno pojedynczy ząb, jak również wszystkie zęby. Wielkość odbudowy zależy od warunków jakie panują w jamie ustnej.

Dlaczego warto zdecydować się na lecznie implantologiczne?

 • Efekt estetyczny

  Wyglądją i są odczuwane jak prawdziwe zęby, zapewniają doskonały efekt estetyczny, a także bardzo naturalny wygląd uzębienia, co znacznie poprawia Twój komfort zarówno jeśli chodzi o spożywanie pokarmów jak i wygląd

 • Bezpieczeństwo i przewidywalność

  Bardzo wysoki współczynnik przyjętyh implantów (ponad 98%). Dzięki diagnostyce rentgenowskiej zabiegi stały się przewidywalne i bezpieczniejsze

 • Bez szkody dla innych zębów

  Aby uzupełnić braki zębowe nie ma potrzeby „okaleczać, szlifować” zdrowych zębów sąsiadujących z brakiem zębowym jak to ma miejsce w przypadku mostów protetycznych

 • Podstawa do prac protetycznych

  Implanty mogą służyć jako zakotwiczenie portez, przez co likwidują dyskomfort oraz wypadanie protezy

 • Bez dodatkowych materiałów

  Implanty dentystyczne nie wymagają żadnych cementów do utrzymania nowych uzupełnień

 • Optymizm i zadowolenie

  Implanty utrzymują poprawny obrys twarzy, prawidłową wymowę, wzrost samooceny, a także dużą dawkę optymizmu

Jak wygląda procedura wszczepienia implantu krok po kroku?

1. Konsultacja implantologiczna

 • w trakcie konsultacji implantolog zbiera informacje na temat oczekiwań pacjenta, ogólnego stanu zdrowia, przyjmowanych leków, uczuleń
 • kolejnym etapem jest wykonanie tomografii komputerowej. Na jej podstawie implantolog może ocenić struktury kostne, czy jest wystarczająca ilość tkanki kostnej do wprowadzenia i przyjęcia się implantu. Ponadto może zaplanować ilość oraz miejsce wprowadzenia implantów, ich długość oraz szerokość
 • Po zebraniu wszystkich informacji implantolog przedstawia plan leczenia oraz orientacyjne koszty zabiegu

2. Jak wygląda zabieg wprowadzenia implantu?

Implanty OptimDent

 

 • Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym z zachowaniem pełnej sterylności
 • Implantolog nacina dziąsło, odsłania płat śluzówkowo-kostny i wprowadza implant w ściśle określonej pozycji. W przypadku wprowadzania kilku implantów ważne jest zachowanie równoległości
 • W zależności od przebiegu zabiegu śruba gojąca może zostać założona od razu po wprowadzeniu implantu lub po okresie ok. 3 miesięcy po wprowadzeniu implantu
 • Po zabiegu wprowadzenia implantu wykonywane jest kontrolne zdjęcie panoramiczne
 • Po zabiegu wprowadzenia implantu należy odczekać ok. 3-6 msc aż dojdzie do osteointegracji implantu czyli zrośnięcia się z kością. Po tym czasie można przystąpić do wykonywania uzupełnienia protetycznego na implancie
Implanty Warszawa
Implanty Warszawa

3. Zalecenia po zabiegu wprowadzenia implantu

 • antybiotykoterapia i środki przeciwbólowe zgodnie z zaleceniami lekarza
 • zachowaj szczególną ostrożność w okolicy rany
 • nie dotykaj rękoma miejsca zabiegowego
 • powstrzymaj się od płukania jamy ustnej przez 24h po zabiegu
 • w przypadku wystąpienia opuchlizny przykładaj zimne okłady
 • unikaj wysiłku fizycznego
 • powstrzymaj się od spożywania gorących pokarmów
 • ogranicz palenie tytoniu
 • zgłoś się na wizytę kontrolną wg. zaleceń lekarskich.

3. Wykonanie uzupełnienia protetycznego na implancie

W trakcie tej wizyty pobierane są wyciski, na podstawie których wykonane jest docelowe uzupełnienie protetyczne. Najczęściej potrzebne są na to dwie wizyty. Po więcej informacji na temat uzupełnień protetycznych zapraszamy do zakładki protetyka stomatologiczna.

Najważniejsze pytania dotyczące leczenia implantologicznego

Zabieg wprowadzenia implantu jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Nie musisz się obawiać, w gabinecie stomatologicznym OptimDent dbamy o to aby maksymalnie zminimalizować dolegliwości bólowe w trakcie zabiegu oraz zapewnić Ci komfort.

Tak istnieje taka możliwość, jest to określane jako implantacja bezpośrednia. Zaletą tej metody jest skrócenie czasu leczenia o ok. 3 miesiące, ponieważ nie musimy czekać aż wygoi się zmiana poekstrakcyjna. O wyborze tej metody decyduje lekarz.

Odbudowa pojedynczego zęba za pomocą implantu nie wymaga szlifowania dwóch sąsiednich zębów, tak jak w przypadku mostu protetycznego. Nie dochodzi do obciążenia sąsiednich zębów.

Metody regeneracyjne związane z odbudową kości i tkanek są możliwe dzięki stosowaniu w naszym gabinecie zaawansowanych technik, które umożliwiają przywrócenie naturalnych rysów twarzy oraz zastosowanie leczenia implantologicznego nawet w bardzo skomplikowanych przypadkach klinicznych (podniesienie dna zatoki szczękowej, odbudowa kości szczęki lub żuchwy) – gdy zęby utracono wiele lat wcześniej.

Jeżeli posiadasz implanty bardzo istotna jest właściwa higiena jamy ustnej. W przypadku braku odpowiedniej higieny może dojść do stanu zapalnego wokół implantu, w konsekwencji dojdzie do obniżenia linii dziąsła, zaniku kości, odsłonięcia powierzchni implantu a przy wieloletnich zaniedbaniach nawet do utraty implantu. Regularna higiena jamy ustnej sprawi, że będziesz się cieszyć implantem przez długie lata. Jak właściwie dbać o implanty ?

 • do szczotkowania okolicy implantu oprócz tradycyjnej szczoteczki używaj szczoteczki jednopęczkowej, która oczyszcza trudno dostępne miejsca
 • nitkuj przestrzenie  międzyzębowe nicią Superfloss
 • płucz jamę ustną preparatami antyseptycznymi
 • zgłaszaj się na regularne wizyty kontrolne

Przed podjęciem przez Pacjenta decyzji  o kompleksowym leczeniu, nasi lekarze wykonują wax-up oraz mock-up. Celem tego jest zwizualizowanie Pacjentowi ostatecznego efektu leczenia. Wax-up wykonywany jest przez pracownię protetyczną. Polega na woskowaniu modeli gipsowych zębów Pacjenta, co daje możliwość zmiany ich kształtu oraz wielkości w oparciu o sugestie Pacjenta. W celu przeniesienia woskowej wizualizacji do ust Pacjenta wykonywany jest mock-up. Na jego podstawie można zobaczyć bardzo zbliżony do ostatecznego efekt leczenia, jeszcze przed jego rozpoczęciem. W celu lepszej komunikacji z Pacjentem oraz pracownią protetyczną możliwe jest wykonanie graficznej wizualizacji uśmiechu, czyli Digital Smile Design. W przeznaczonym do tego programie wykonywany jest projekt kształtu, wielkości oraz koloru zębów. Wszystkie wyżej wymienione procedury wykonywane są w celu osiągnięcia najlepszych efektów leczenia oraz sprostania oczekiwaniom Pacjenta.

Lekarze zajmujący się leczeniem implantologicznym

Paweł Kulesza

Paweł Kulesza

Specjalista chirurg szczękowo-twarzowy
"Zawsze staram się nadążyć za rozwojem swojej dziedziny. Moimi narzędziami są najnowsze osiągnięcia technologiczne, sprawdzone techniki zabiegowe, a także oczy, ręce oraz gromadzone doświadczenie. To wszystko pozwala mi odróżnić rzetelny postęp w stomatologii od chwilowej mody."

Cennik leczenia imlantologicznego

Implant3000
Podczas zabiegu używamy implantów renomowanej firmy OSSTEM. Zabieg przeprowadzany jest przez specjalistę chirurgii szczękowo-twarzowej z dużym doświadczeniem, przez co możesz być pewien że jesteś pod fachową opieką.
Korona na implancie: pełnoceramiczna | wysokoestetyczna indywidualnie napalana porcelaną2900 | 3100
Współpracujemy z uznanymi pracowniami dentystycznymi bazującymi na najnowszych materiałach oraz technologiach. Dbamy o każdy szczegół wykonywanej pracy aby przyszłe uzupełnienie w największym stopniu odzwierciedlało naturalny, piękny i zdrowy uśmiech.

Call Now Button