fbpx

Komputerowe projektowanie uśmiechu

Home / Komputerowe projektowanie uśmiechu
Projektowanie uśmiechu

Digital Smile Design

jest to sposób projektowania uśmiechu dzięki zastosowaniu najnowszej technologii. Specjalne oprogramowanie pozwala stomatologowi stworzyć cyfrową wizualizację proponowanych zmian estetycznych oraz funkcjonalnych, którą następnie może przedstawić Pacjentowi. Dzięki prostemu zobrazowaniu, dentysta jest w stanie w sposób bardzo dostępny przedstawić spodziewane efekty już na etapie planowania leczenia oraz wytłumaczyć krok po kroku na czym będzie ono polegało na każdym etapie. Symulacja znacznie poprawia komunikację stomatologa z Pacjentem dzięki czemu objaśnianie skomplikowanych zabiegów staje się proste, w pełni zrozumiałe dla osoby badanej co zmniejsza stres spowodowany wizytą oraz planowanymi zabiegami.

Innowacyjne podejście do leczenia oraz wychodzenie na wprost indywidulanym potrzebom Pacjentów jest naszym głównym celem.  Dlatego też szczegółowa analiza oraz konsultacja specjalistyczna dodatkowo poparte są  prezentacją modelu zgryzu, który wykonany przez techników stomatologicznych przedstawi imitację efektu końcowego proponowanego leczenia. Pacjent jest w stanie samodzielnie ocenić czy koncepcja lekarzy urzeczywistni marzenia o pięknym uśmiech jeszcze przed przystąpieniem do leczenia! Idea cyfrowego projektowania uśmiechu wiąże się z modelowaniem zgryzu przy użyciu programów do edycji zdjęć. Dzięki odpowiedniej kalibracji oraz dokładnym pomiarom wykonanym przez stomatologa, projekty są realizowane w sposób autentyczny, wiarygodny oraz dopasowany do aparycji oraz indywidualnych cech anatomicznych Pacjenta.

Proponowane leczenie nie tylko koryguje wady zgryzu, poprawia estetykę zębów, ale może również znacznie wpłynąć na polepszenie symetrii oraz proporcji twarzy poprzez optymalizację konturów oraz stworzenie idealnej linii uśmiechu. W rezultacie twarz nabiera łagodniejszych rys, jest bardziej pogodna, a wymarzony uśmiech przykuwa spojrzenia oraz poprawia samopoczucie i podnosi poziom pewności siebie.

W OptimDent proponujemy kompleksowe podejście do problemu oraz dostosowane do indywidulanych potrzeb każdego Pacjenta. Lekarze specjalizujący się w różnych dziedzinach stomatologii wspólnie opracowują koncepcję leczenia, którą następnie przedstawia Pacjentowi lekarz prowadzący. Naszym Pacjentom oferujemy opiekę i pomoc na każdym etapie terapii stomatologicznej. Lekarz prowadzący czuwa nad postępem prac oraz udziela wszelkich informacji oraz wskazówek przez cały okres trwania leczenia.

Call Now Button