Rentgen zębów

Home / Rentgen zębów

W naszym gabinecie oferujemy Państwu możliwość wykonania pantomogramu oraz tomografii komputerowej CBCT.

Zdjęcia te dostarczają lekarzowi wiele niezbędnych informacji. Na pantomogramie uwidocznione są wszystkie zęby oraz otaczające je struktury. Zdjęcie pantomograficzne to niezbędne jest do sporządzenia kompleksowego planu leczenia. To zdjęcie niezwykle ważne i bardzo często niezbędne do podjęcia decyzji co do leczenia danego zęba. To samo dotyczy tomografii komputerowej CBCT, która jest niezwykle ważna w czasie leczenia kanałowego oraz implantologii.

Wykonujemy również pantomogram oraz tomografię komputerową dla osób nie będących naszymi Pacjentami. Zdjęcie robione jest na poczekaniu (bez konieczności umówienia się na wizytę), a następnie nagrywane na płytę CD lub drukowane na kliszy.

Pantomogram zębów

Prześwietlenie wszystkich zębów w 2D

79 zł

Tomografia komputerowa CBCT

Trówymiarowe zdjęcie zębów lub fragmentu

od 140 zł

Dlaczego rentgen w OptimDent?

Nowoczesny sprzęt

Na wyposażeniu gabinetu znajduje się aparat rentgenowski Kodak 9000 – jeden z najlepszych rentgenów na rynku

Prześwietlenie zębów w 5 minut

Cała procedura trwa bardzo krótko, a wynik jest dostępny jest tuż po wykonaniu zdjęcia

Bez zapisów, bez kolejek

Aby wykonać zdjęcie pantomograficzne lub tomografię komputerową nie musisz się umawiać – wystarczy przyjść do gabinetu.

Atrakcyjna cena zdjęć

Pantomogram zębów – tylko 79 zł, natomiast tomografia komputerowa w zależności od rodzaju zdjęcia – od 140

Wynik na kliszy lub płycie CD

Posiadamy drukarkę do zdjęć rentgenowskich DryView 5750, która gwarantuje najwyższą jakość zdjęć. Istnieje również możliwość nagrania prześwietlenia na płycie CD.

Płatność kartą lub gotówką

Możliwość płatności kartą oraz gotówką

Cennik prześwietlenia zębów

Rentgen punktowy (zdjęcie RTG jednego zęba) - tylko dla Pacjentów OptimDent40
Pantomogram (panoramiczne zdjęcie RTG zębów)79
Dodatkowy nośnik (płyta lub klisza)10
Tomografia komputerowa CBCT odcinka łuku140
Tomografia komputerowa CBCT łuku zębowego (żuchwa lub szczęka)260
Tomografia komputerowa CBCT zębów (żuchwa i szczęka)400

Najważniejsze pytania dotyczące prześwietlenia zębów

Jeśli chodzi o zdjęcia panoramiczne – nie ma konieczności posiadania skierowania (poza dziećmi poniżej 18 lat). Takie skierowanie wystawiane jest na miejscu. W przypadku tomografii komputerowej wymagane jest skierowanie od lekarza, który kieruje na zdjęcie.

Zdjęcie panoramiczne (pantomogram) można otrzymać zarówno na kliszy jak i płycie CD. W przypadku tomografii komputerowej jedyną możliwością jest płyta CD (z racji trójwymiarowego zdjęcia). Wynik jest dostępny od razu po wykonaniu zdjęcia.

Pantomogram to panoramiczne prześwietlenie szczęki i żuchwy, wykonywane aparatem rentgenowskim, zwanym pantomografem. W nowoczesnej stomatologii odnajduje zastosowanie jako kompleksowe zdjęcie przeglądowe, będące podstawą diagnostyki, a co za tym idzie doboru odpowiedniej metody leczenia. Zdjęcie przedstawia całość uzębienia oraz tkanki otaczające. Umożliwia wykrycie wszelkich nieprawidłowości , takich jak zatrzymane ósemki, zmiany okołowierzchołkowe, nieodpowiednio przeleczone kanałowo zęby czy próchnicę. Zdjęcie panoramiczne powinien mieć wykonany każdy Pacjent zgłaszający się do lekarza dentysty, ponieważ jest ono nie tylko niezastąpione podczas leczenia, ale także stanowi dla Pacjenta  formę zabezpieczenia, gdyż prezentuje stan jamy ustnej przed rozpoczęciem leczenia.

Wykonanie zdjęcia rentgenowskiego jest dla Pacjenta całkowicie bezbolesne. Czas wykonania zależny jest od rodzaju aparatu oraz oczekiwanej jakości zdjęcia, nie zajmuje jednak więcej niż kilkanaście sekund. Pacjent musi zdjąć wszelką biżuterię z twarzy i okolic, założyć specjalistyczny fartuch ochronny, następnie stanąć w bezruchu we wskazanym przez operatora miejscu. Kiedy już wszystkie te czynności zostaną wykonane, głowica porusza się dookoła głowy rzucając promienie rentgenowskie na rejestrator.

Głównym przeciwskazaniem do wykonania zdjęcia jest ciąża, gdyż rozwijający się płód wykazuje szczególną wrażliwość na niekorzystne oddziaływanie promieniowania jonizującego. Jeśli więc istnieje choć podejrzenie ciąży, Pacjentka musi koniecznie poinformować o tym operatora przed przystąpieniem do badania.