fbpx

Stomatologia estetyczna

Home / Stomatologia estetyczna

Dlaczego warto zdecydować się na zabiegi stomatologii estetycznej w OptimDent?

Współpraca z uznanymi pracowniami dentystycznymi

Pracujący tam technicy dentystyczni wykonują prace dostosowane indywidualnie do potrzeb pacjenta oraz warunków, jakie panują w jamie ustnej.

Wysoka jakość materiałów

Prace protetyczne wykonujemy współpracując z laboratoriami, które bazują na najnowszych materiałach oraz technologiach.

 

Indywidualne podejście

Każdy ząb i przypadek jest inny, dlatego wizytę rozpoczynamy od wnikliwej analizy klinicznej.

Profesjonalna opieka stomatologiczna

Zespół stomatologiczny OptimDent dba o zapewnienie Ci komfortu w trakcie wizyty oraz spełnienie Twoich oczekiwań odnośnie pięknego, zdrowego uśmiechu.

Do każdej pracy dołączony jest certyfikat jakości

Dzięki niemu wiesz z czego i kiedy zostało wykonane Twoje uzupełnienie.

Pracownia rentgenowska na miejscu

W naszym wyposażeniu znajduje się tomograf zębów umożliwiający wykonywanie trójwymiarowych zdjęć rentgenowskich.

Czym jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii, która ma na celu poprawę wyglądu zębów, ich koloru, kształtu, a tym samym również rysów twarzy. Dzięki stomatologii estetycznej piękny uśmiech nie musi pozostać w sferze marzeń.

W gabinecie OptimDent oferujemy następujące zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej:

1. Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe są wykonywane przez lekarza stomatologa w trakcie jednej wizyty. W odróżnieniu od licówek porcelanowych często nie wymagają szlifowania powierzchni zęba. Dzięki takiemu rozwiązaniu w bardzo szybki sposób można skorygować jego kształt i kolor. Kompozyt to materiał, który ulega matowieniu, w związku z tym licówki te mogą wymagać polerowania po upływie pewnego czasu.

Licówki kompozytowe Przed
Licówka kompozytowa Ząb Przedni

2. Licówki pełnoceramiczne

Licówki pełnoceramiczne są cienkimi ceramicznymi płytkami, które przykleja się na przedniej powierzchni zęba.  Umożliwiają one przywrócenie estetycznego uśmiechu przykrywając rozległe wypełnienia i uporczywe przebarwienia. Pozwalają także na zmianę wielkości oraz kształtu zęba, jego wydłużenie i poszerzenie. W OptimDent staramy się wykonywać licówki metodami najmniej inwazyjnymi, oszczędzającymi zdrowe tkanki zęba.

Licówka na dwójce

Jak wygląda wykonanie licówek?

Jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań, na pierwszej wizycie pobierany jest wycisk, na drugiej zaś, licówki pełnoceramiczne wykonane przez technika w laboratorium protetycznym są cementowane na zębach. W celu osiągnięcia optymalnego efektu  zaleca się 6 bądź 8 licówek w przednim odcinku łuku zębowego.

Przeciwwskazania do wykonania licówek

 • wady zgryzu
 • próchnica
 • zbyt małe, krótkie zęby, których powierzchnia jest zbyt mała aby umożliwić prawidłowe umocowanie licówek
 • niewłaściwa higiena jamy ustnej
 • nieleczony bruksizm

W jaki sposób dbać o licówki?

 • bezpośrednio po zacementowaniu licówek należy unikać barwiących pokarmów i napojów, które mogłyby spowodować odbarwienia
 • powstrzymywać się od gryzienia bardzo twardych pokarmów
 • należy dbać o właściwą higienę jamy ustnej
 • należy zgłaszać się na wizyty kontrolne co 6 miesięcy

3. Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to najbardziej popularny zabieg stosowany z zakresu stomatologii estetycznej. Wybielanie jest przeprowadzane za pomocą preparatów, w których substancją wybielającą jest nadtlenek wodoru. Warunkiem niezbędnym do przeprowadzenia zabiegu wybielania jest wyleczenie wszystkich zębów z próchnicy i oczyszczenie z kamienia i osadu nazębnego.

Czy istnieją jeszcze jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu wybielania?

 • wiek poniżej 14 r. życia
 • ciąża
 • próchnica
 • zapalenie przyzębia
 • cukrzyca
 • uczulenie na składniki zawarte w preparacie do wybielania
 • choroba Parkinsona
 • epilepsja

Metody wybielania zębów w gabinecie OptimDent:

Metoda gabinetowa za pomocą preparatu PREVDENT

Metoda wybielania zębów wykonywana w gabinecie stomatologicznym za pomocą lampy, która umożliwia osiągnąć biel o 7- 8 odcieni jaśniejszą od stanu obecnego. Zabieg wykonywany jest w trakcie jednej wizyty i trwa ok. 2 godzin. Przeznaczony jest w szczególności dla osób z nadwrażliwością zębów, u których inne metody wybielania nie przyniosły zadowalających rezultatów.

Co wyróżnia system PREVDENT?

Procedura ta zawiera cząsteczki nano- hydroksyapatytu, który w połączeniu z nadtlenkiem wodoru zmniejsza nadwrażliwość, oraz remineralizuje szkliwo (czyli odbudowuje je i wzmacnia). Po wybielaniu zęby stają się jaśniejsze, bielsze. Dodatkowo cała procedura wybielania jest wykonywana w ciągu jednej wizyty.

Jak wygląda procedura wybielania?

 • Warunkiem przystąpienia do zabiegu wybielania jest oczyszczenie zębów z próchnicy oraz osadu
 • Pierwszym etapem jest zabezpieczenie jamy ustnej, dziąseł, ust
 • Następnie stomatolog nanosi preparat wybielający.

Proces wybielania przebiega w 3 etapach:

 • 1 etap-  Podczas pierwszego etapu usuwane są plamy i przebarwienia
 • 2 etap- wybielanie- w wyniku połączenia aktywnego tlenu oraz nano- hydroksyapatytu powstaje piana, która pod wpływem światła ze specjalnej lampy rozjaśnia zęby.
 • 3 etap- naprawa szkliwa- Prevdent Serum, remineralizuje szkliwo, znosi nadwrażliwość.

Metoda nakładkowa

Metoda nakładkowa polega na tym, że pacjent przeprowadza wybielanie samodzielnie w domu za pomocą specjalnych nakładek wykonanych w gabinecie. Postępowanie składa się z 3 wizyt:

 • 1 wizyta – lekarz stomatolog pobiera wyciski masą alginatową i przesyła je do pracowni protetycznej. Na ich podstawie technik dentystyczny odlewa modele gipsowe i wykonuje indywidualne przezroczyste szyny.
 • 2 wizyta – lekarz stomatolog oddaje nakładki wybielające, przymierza je w jamie ustnej pacjenta. Jeżeli wszystko jest w porządku pacjent otrzymuje preparat do wybielania (w postaci żelu w strzykawkach o stężeniu dostosowanym do wrażliwości zębów pacjenta). Ponadto dentysta udziela instruktażu w jaki sposób używać żelu i zachować zasady bezpieczeństwa w trakcie wybielania.
 • 3 wizyta – to wizyta kontrolna po wybielaniu
Wybielanie zębów żelem
Wybielanie zębów nakładkami

Wybielanie zębów metodą nakładkową krok po kroku:

 • Zanim umieścisz nakładki w jamie ustnej, wyszczotkuj dokładnie zęby i oczyść za pomocą nici dentystycznej
 • Umieść niewielką ilość preparatu wybielającego w nakładkach od strony powierzchni wargowych
 • Umieść nakładki z preparatem w jamie ustnej, jeżeli na powierzchni zębów pojawił się preparat usuń go suchą szczoteczką, chusteczką higieniczną
 • W zależności od stężenia preparatu pozostaw nakładki w jamie ustnej przez 4-8 godziny, najlepiej jest zakładać je na noc
 • W czasie noszenia nakładek nie należy pić, palić papierosów, spożywać pokarmów
 • Po zakończeniu noszenia nakładki oczyść ją z resztek żelu i wypłucz jamę ustną
 • Nakładki należy stosować od 6-10 dni

Zaletą tej metody jest możliwość wykorzystania szyn w przypadku chęci powtórzenia zabiegu za jakiś czas co wiąże się z dużą oszczędnością gdyż niezbędnej jest jedynie zakupienie żelu wybielającego w gabinecie.

Cennik stomatologii estetycznej

Licówka porcelanowa2400
Dbamy o każdy szczegół wykonywanej pracy, aby przyszłe uzupełnienie w największym stopniu odzwierciedlało naturalny, piękny zdrowy uśmiech. Przed przystąpieniem do pracy wykonujemy waxup, dzięki któremu możemy zwizualizować i ocenić przyszłe efekty leczenia. Współpracujemy z uznanymi pracowniami dentystycznymi bazującymi na najnowszych materiałach oraz technologiach.
Bonding zębów metodą Flow-Injection (za ząb)500
Dzięki bogatemu doświadczeniu i wiedzy naszych specjalistów, jesteśmy w stanie przywrócić naturalny i piękny uśmiech, którym możesz dzielić się z innymi. Często przed wykonaniem odbudowy wykonujemy wizualizację w jamie ustnej, dzięki czemu możesz ocenić efekt przed ostateczną realizacją. Bonding wykonujemy techniką Flow-Injection, która jest zdecydowanie dokładniejsza niż tzw. odbudowa z ręki.
Wybielanie zębów w gabinecie preparatem Prevdent/Boost1600
Metoda wybielania preparatem Prevdent jest w 100% bezpieczna i pozwala uzyskać naturalny efekt estetyczny. Cała procedura wykonywana jest w gabinecie stomatologicznym w trakcie jednej wizyty, która trwa około 2 godzin.
Wybielanie nakładkowe (szyny + 4 strzykawki żelu do wybielania)1000
Metoda nakładkowa polega na trójwymiarowym zeskanowaniu zębów pacjenta, a następnie przygotowaniu specjalnych, indywidualnych szyn, do których nakłada się żel wybielający Opalescence. Procedura wymaga 2 wizyt w odstępie paru dni (skan wewnątrzustny oraz oddanie nakładek). Efekt wybielania jest po około 7-10 dniach noszenia nakładek.

Lekarze zajmujący się stomatologią estetyczną

Anna Bazydło

Anna Bazydło

Lekarz dentysta
"Zależy mi na profesjonalnym, a także pełnym zaangażowania i życzliwości podejściu do potrzeb moich Pacjentów. Uśmiech każdego z nich daje największą satysfakcję z wykonywanej pracy."
Agnieszka Poźniak

Agnieszka Poźniak

Lekarz dentysta
"Dokładam wszelkich starań żeby piękny uśmiech stał się wizytówka moich Pacjentów, a leczenie odbywało się życzliwej, przyjaznej i bezstresowej atmosferze."
Anna Mikulska-Sidor

Anna Mikulska-Sidor

Lekarz dentysta
"Zdaję sobie sprawę, że wielu Pacjentów odczuwa lęk przed wizytą u stomatologa, dlatego chcę leczyć również ze strachu przed dentystą. Cechuje się spokojem i staram się stworzyć podczas wizyty komfortowe i bezstresowe warunki oraz tłumaczyć każdy etap swojej pracy."
Maciej Wiśniewski

Maciej Wiśniewski

Lekarz dentysta
"Począwszy od pierwszej wizyty staram się stworzyć w gabinecie miłą atmosferę, by Pacjent czuł się swobodnie i komfortowo, a po obejrzeniu efektów leczenia wiedział, że znajduje się pod profesjonalną opieką."
Konrad Boblewski

Konrad Boblewski

Specjalista protetyki
"W pracy wsłuchuje się w potrzeby Pacjentów - razem kreujemy nowy uśmiech. Dzisiaj oznacza to poprawę wizerunku, samooceny i komfortu życia. Stawiam na jakość i gromadzone doświadczenie."
Aleksandra Kulesza

Aleksandra Kulesza

Lekarz dentysta
"Proponuję nowoczesne standardy w stomatologii oraz cenię bezpieczeństwo i komfort leczenia."
Magdalena Prokop-Gorgul

Magdalena Prokop-Gorgul

Lekarz dentysta
"Z radością podejmuję się kolejnych wyzwań od odbudowy pojedynczego zęba do projektowania pięknego uśmiechu."
Anna Laszewska

Anna Laszewska

Lekarz dentysta
"Z radością podejmuję się kolejnych wyzwań od odbudowy pojedynczego zęba do projektowania pięknego uśmiechu."

Najważniejsze pytania dotyczące zabiegów ze stomatologii estetycznej

Dbamy o jak najwyższy komfort Pacjenta w czasie zabiegu oraz stosujemy sprawdzone środki znieczulające. Kwestie bólu w czasie zabiegu są bardzo indywidualną sprawą oraz zależą od skomplikowania procesu usuwania zęba. Z reguły ogólne opinie dot. wyrywania ósemek krążące wśród ludzi są mocno przesadzone.

Efekt wybielania utrzymuje się ok. roku, dwóch lat, jednak warto pamiętać, że jest to kwestią indywidualną i zależy od tego w jakim stopniu dbasz o higienę jamy ustnej i jakie masz nawyki żywieniowe.

 • w trakcie zabiegu wybielania należy stosować białą dietę, czyli zrezygnować z kawy, herbaty, czerwonego wina, soków owocowych
 • w trakcie procesu wybielania oraz 2 dni po zakończeniu należy powstrzymać się od palenia papierosów.
 • nie należy spożywać kwaśnych,bardzo zimnych lub bardzo gorących napojów lub pokarmów
 • należy regularnie dbać o higienę jamy ustnej
 • w razie jakichkolwiek pytań należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym

Wybielone zostaną tylko własne zęby, natomiast plomby i korony nie zmienią koloru, dlatego po zabiegu wybielania może zaistnieć konieczność wymiany wypełnień lub uzupełnień protetycznych.

Call Now Button