Stomatolog Warszawa Dentysta OptimDent Żoliborz Śródmieście Fale dentysta warszawa optimdent stomatologia logo dental office warsaw english icon czat_online Mail white small Tel white large Nav 1 right white large

    Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną stomatologii,  która z reguły nie kojarzy się zbyt dobrze.  Większość z nas słysząc chirurgia stomatologiczna myśli  głównie o usunięciu zębów (wyrywaniu ósemek), co nie jest prawdą. Chirurgia to dziedzina, w której zakres wchodzą również zabiegi mające na celu ocalenie zębów, pełniąc funkcje pomocnicze w innych dziedzinach stomatologii, takich jak endodoncja, protetyka, periodontologia oraz implantologia.

Chirurgia stomatologiczna Warszawa

Kiedy zęba nie da się uratować…

 … lekarz podejmuje decyzję o usunięciu zęba (ekstrakcji).  W gabinecie OptimDent przed wykonaniem zabiegu pacjent kierowany jest do lekarza wykwalifikowanego w tej dziedzinie na konsultacje, podczas której przedstawiany jest plan leczenia. Pacjent informowany jest o planowanym zabiegu (o jego przebiegu, czasie trwania, cenie) oraz o możliwościach rekonstrukcji uzębienia, tak aby odtworzyć sytuację w jamie ustnej sprzed zabiegu. Wszystkie zabiegi odbywają się przy zastosowaniu najwyższej jakości środków znieczulających, umożliwiających przeprowadzenie procedur w sposób bezbolesny.

  •   Bezpośrednio po usunięciu zęba należy zachować bezwzględną czystość jamy ustnej

  •   W celu zatamowania krwawienia zaleca się zagryzanie suchej sterylnej gazy przez około 20 minut po zabiegu

  •   W czasie doby po ekstrakcji nie należy płukać ani intensywanie szczotkować okolic poddanych zabiegowi

  •   Powinno się unikać wysiłku fizycznego

  •   Nie wskazane jest spożywanie gorących napojów i palenie papierosów

  •   W przypadku dolegliwości bólowych zaleca się zażycie ogólnodostępnego leku przeciwbólowego lub zastosowanie zimnego okładu

Warto wiedzieć...

    Zabieg ten wykonuje się zazwyczaj w razie niepowodzenia leczenia kanałowego. W większości przypadków, pozwala na uratowanie zęba przed ekstrakcją. Polega on na usunięciu wierzchołka korzenia wraz z nieoczyszczoną i niewypełnioną częścią kanału. Aby umożliwić sobie  dostęp do wierzchołka, lekarz nacina tkanki miękkie w okolicy korzenia (dziąsło), odsłaniając kość. Następnie usuwa wierzchołek korzenia wraz z otaczającymi go, zapalnie zmienionymi, tkankami i zabezpiecza korzeń przed powtórnym powstaniem stanu zapalnego. Rana zostaje zaszyta, natomiast miejsce po usuniętej części korzenia, z czasem wypełnia się nową kością. Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co sprawia że jest bezbolesny.

Jeśli ból utrzymuje się niepokojąco długo, towarzyszy mu krwawienie lub podwyższona temperatura – niezwłocznie skontaktuj się ze swoim stomatologiem!

Problem z ósemkami? Już dziś zapisz się do chirurga stomatologicznego.

Należy  pamiętać, że wskazaniem do usunięcia zęba jest nie tylko rozległe jego zniszczenie uniemożliwiające jego odbudowę. Jest ich zdecydowanie więcej i mają różne podłoża: protetyczne, ortodontyczne, periodontologiczne, chirurgiczne czy ogólnoustrojowe.

    Tak właśnie nazywamy ósemki - trzecie trzonowce, które pojawiają się zazwyczaj między 17. a 25. rokiem życia. Zęby te, są wyjątkowo problematyczne. Ze względu na swoją lokalizacje i związany z tym problem doczyszczania ich podatne są na zmiany próchnicowe. Głównym jednak problemem dotyczącym zębów mądrości jest proces ich wyrzynania. Bywa, że wyrzynają się jedynie częściowo, często w złym położeniu. Zdarza się również, że ząb nie wyrzyna się wcale, co spowodowane jest brakiem przestrzeni w łuku zębowym. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest zmniejszenie rozmiaru ludzkiej szczęki w procesie ewolucji, którą spowodowała zmiana nawyków żywieniowych. W przypadku, kiedy nie dochodzi do prawidłowego wyrżnięcia i ustawienia zęba, zaleca się leczenie chirurgiczne polegające na jego usunięciu. Konieczne jest wykonanie zdjęcia panoramicznego przed wykonaniem zabiegu, aby sprawdzić jego ułożenie.

Zęby mądrości - wyrywanie ósemek

Resekcja wierzchołka korzenia

usuwanie zębów warszawa

Usunięcie zęba wielokorzeniowego          150-220 zł

Konsultacja chirurgiczna                                      50 zł

Chirurgiczne usunięcie zęba                       400-500 zł

Implant                                                     od 2 000 zł

Inne zabiegi wykonywane w gabinecie stomatologicznym OptimDent z zakresu chirurgii stomatologicznej to m.in.: resekcja wierzchołka korzenia, hemisekcja, podsypanie materiałem kościotwórczym po usunięciu zęba, podnoszenie dna zatoki zębowej, sterowana regeneracja kości (GBR), plastyka wędzidełka, wycięcie kapturka dziąsłowego - pełny cennik.

Cennik zabiegów z chirurgii stomatologicznej

chirurgia_stomatologiczna wyrywanie ósemek Warszawa

Ósemki (zęby mądrości) mogą być przyczyną próchnicy przyległych zębów, z powodu braku możliwości dotarcia szczoteczki do zębów.

Wyrzynanie się ósemek często powoduje ból oraz może doprowadzić do przemieszczania się innych zębów.

Usunięcie ósemki                                               250 zł