Stomatolog Warszawa Dentysta OptimDent Żoliborz Śródmieście Fale dentysta warszawa optimdent stomatologia logo dentysta facebook warszawa optimdent bielany dental office warsaw english icon

tel.   22 100 62 22

kom. 508 504 602

czat_online

    Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną stomatologii,  która z reguły nie kojarzy się zbyt dobrze.  Większość z nas słysząc chirurgia stomatologiczna myśli  głównie o usunięciu zębów (wyrywaniu ósemek), co nie jest prawdą. Chirurgia to dziedzina, w której zakres wchodzą również zabiegi mające na celu ocalenie zębów, pełniąc funkcje pomocnicze w innych dziedzinach stomatologii, takich jak endodoncja, protetyka, periodontologia oraz implantologia.

Chirurgia stomatologiczna Warszawa

Kiedy zęba nie da się uratować…

 … lekarz podejmuje decyzję o usunięciu zęba (ekstrakcji).  W gabinecie OptimDent przed wykonaniem zabiegu pacjent kierowany jest do lekarza wykwalifikowanego w tej dziedzinie na konsultacje, podczas której przedstawiany jest plan leczenia. Pacjent informowany jest o planowanym zabiegu (o jego przebiegu, czasie trwania, cenie) oraz o możliwościach rekonstrukcji uzębienia, tak aby odtworzyć sytuację w jamie ustnej sprzed zabiegu. Wszystkie zabiegi odbywają się przy zastosowaniu najwyższej jakości środków znieczulających, umożliwiających przeprowadzenie procedur w sposób bezbolesny.

  •   Bezpośrednio po usunięciu zęba należy zachować bezwzględną czystość jamy ustnej

  •   W celu zatamowania krwawienia zaleca się zagryzanie suchej sterylnej gazy przez około 20 minut po zabiegu

  •   W czasie doby po ekstrakcji nie należy płukać ani intensywanie szczotkować okolic poddanych zabiegowi

  •   Powinno się unikać wysiłku fizycznego

  •   Nie wskazane jest spożywanie gorących napojów i palenie papierosów

  •   W przypadku dolegliwości bólowych zaleca się zażycie ogólnodostępnego leku przeciwbólowego lub zastosowanie zimnego okładu

Warto wiedzieć...

    Zabieg ten wykonuje się zazwyczaj w razie niepowodzenia leczenia kanałowego. W większości przypadków, pozwala na uratowanie zęba przed ekstrakcją. Polega on na usunięciu wierzchołka korzenia wraz z nieoczyszczoną i niewypełnioną częścią kanału. Aby umożliwić sobie  dostęp do wierzchołka, lekarz nacina tkanki miękkie w okolicy korzenia (dziąsło), odsłaniając kość. Następnie usuwa wierzchołek korzenia wraz z otaczającymi go, zapalnie zmienionymi, tkankami i zabezpiecza korzeń przed powtórnym powstaniem stanu zapalnego. Rana zostaje zaszyta, natomiast miejsce po usuniętej części korzenia, z czasem wypełnia się nową kością. Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co sprawia że jest bezbolesny.

Jeśli ból utrzymuje się niepokojąco długo, towarzyszy mu krwawienie lub podwyższona temperatura – niezwłocznie skontaktuj się ze swoim stomatologiem!

Problem z ósemkami? Już dziś zapisz się do chirurga stomatologicznego.

Należy  pamiętać, że wskazaniem do usunięcia zęba jest nie tylko rozległe jego zniszczenie uniemożliwiające jego odbudowę. Jest ich zdecydowanie więcej i mają różne podłoża: protetyczne, ortodontyczne, periodontologiczne, chirurgiczne czy ogólnoustrojowe.

    Tak właśnie nazywamy ósemki - trzecie trzonowce, które pojawiają się zazwyczaj między 17. a 25. rokiem życia. Zęby te, są wyjątkowo problematyczne. Ze względu na swoją lokalizacje i związany z tym problem doczyszczania ich podatne są na zmiany próchnicowe. Głównym jednak problemem dotyczącym zębów mądrości jest proces ich wyrzynania. Bywa, że wyrzynają się jedynie częściowo, często w złym położeniu. Zdarza się również, że ząb nie wyrzyna się wcale, co spowodowane jest brakiem przestrzeni w łuku zębowym. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest zmniejszenie rozmiaru ludzkiej szczęki w procesie ewolucji, którą spowodowała zmiana nawyków żywieniowych. W przypadku, kiedy nie dochodzi do prawidłowego wyrżnięcia i ustawienia zęba, zaleca się leczenie chirurgiczne polegające na jego usunięciu. Konieczne jest wykonanie zdjęcia panoramicznego przed wykonaniem zabiegu, aby sprawdzić jego ułożenie.

Zęby mądrości - wyrywanie ósemek

Resekcja wierzchołka korzenia

usuwanie zębów warszawa

Usunięcie zęba wielokorzeniowego          150-220 zł

Konsultacja chirurgiczna                                      50 zł

Chirurgiczne usunięcie zęba                       400-500 zł

Implant                                                     od 2 000 zł

Inne zabiegi wykonywane w gabinecie stomatologicznym OptimDent z zakresu chirurgii stomatologicznej to m.in.: resekcja wierzchołka korzenia, hemisekcja, podsypanie materiałem kościotwórczym po usunięciu zęba, podnoszenie dna zatoki zębowej, sterowana regeneracja kości (GBR), plastyka wędzidełka, wycięcie kapturka dziąsłowego - pełny cennik.

Cennik zabiegów z chirurgii stomatologicznej

chirurgia_stomatologiczna wyrywanie ósemek Warszawa

Ósemki (zęby mądrości) mogą być przyczyną próchnicy przyległych zębów, z powodu braku możliwości dotarcia szczoteczki do zębów.

Wyrzynanie się ósemek często powoduje ból oraz może doprowadzić do przemieszczania się innych zębów.

Usunięcie ósemki                                               250 zł